Form Center

By signing in or creating an account, some fields will auto-populate with your information and your submitted forms will be saved and accessible to you.

Contact Forms

  1. Appraiser - Danny Williams
  2. Appraiser - Lisa McAdams
  3. Appraiser - Personal Property
  4. Appraiser - Steve Schurle
  5. ATA Bus - Daphne McNelly
  6. Attorney
  7. Clerk
  8. Clerk - Human Resources
  9. Commissioner - Greg McKinley
  10. Commissioner - Kathryn Focke
  11. Community Corrections - Dan Clark
  12. Community Corrections - Joanna Lee
  13. Community Corrections - Sandi Harper
  14. Community Corrections - Shelly Williams
  15. County Commission
  16. District Court - Jury Coordinator
  17. Emergency Mgmt - Lacey Jones
  18. Emergency Mgmt - Michael Regal
  19. EMS/Ambulance
  20. EMS/Ambulance - David Adams
  21. Extension
  22. GIS - Sherie Taylor
  23. Health Department
  24. Health Department - Breva Spencer
  25. Health Department - Jan Scheideman
  26. Health Department - Kaylyn Speth
  27. Health Department - Public Health Internship
  28. Health Department - Renee Lucas
  29. Health Department - Tarica Lare
  30. IT/GIS Director - Kevin Howser
  31. Museum - Linda Glasgow
  32. Planning & Development
  33. Planning & Development - Bob Isaac
  34. Planning & Development - Perry Piper
  35. Public Works - Alvin Perez
  36. Public Works - Gary Rosewicz
  37. Public Works - Julie Winter
  38. Register of Deeds
  39. Treasurer
  1. Appraiser - Greg McHenry
  2. Appraiser - Melanie Berry
  3. Appraiser - Real Estate
  4. Appraiser - Vaughn Colbert
  5. ATA Bus Comments, Concerns, and Suggestions
  6. CASA
  7. Clerk - Budget & Finance Officer
  8. Clerk - Tax Info
  9. Commissioner - John Ford
  10. Community Corrections - Brett Clark
  11. Community Corrections - Jessie Hubbard
  12. Community Corrections - Megan Lewis
  13. Community Corrections - Sara Darnell
  14. Conservation District
  15. County Counselor
  16. Elections
  17. Emergency Mgmt - Laurie Harrison
  18. Emergency Mgmt - Russel Stukey
  19. EMS/Ambulance - Alexander Protzman
  20. EMS/Ambulance - Joshua Gering
  21. GIS - Jacob Galyon
  22. GIS - Will Habiger
  23. Health Department - Angie Hobbs
  24. Health Department - Heather Ritchey
  25. Health Department - Julie Gibbs
  26. Health Department - Michelle Markvicka
  27. Health Department - Rachel Chapman
  28. Health Department - Shanika Rose
  29. IT/GIS
  30. Museum
  31. Noxious Weed/Hazardous Waste
  32. Planning & Development - Amanda Smeller
  33. Planning & Development - Lisa Daily
  34. Planning & Development - Steve Higgins
  35. Public Works - David Willis
  36. Public Works - John Ellermann
  37. Public Works Billing
  38. Register of Deeds - Amy Manges